Biolampa

Biolampa Biostimul BS 103

Biolampa Biostimul BS 103

Akční nabídka
"akční bonus" Biogel, Biofluid, mobilní držák, cestovní taštička zdarma Dopravné zdarma 3...

Vaše cena: 9 630,00 Kč

Biolampa Biostimul BS 303

Biolampa Biostimul BS 303

Dopravné ZDARMA, záruční doba 36 měsíců Zboží odesíláme každý den!  Biolampy...

Vaše cena: 15 980,00 Kč

Biostimul Family Paket BS 103 a BS 303

Biostimul Family Paket BS 103 a BS 303

"akční bonus" Biogel, Biofluid, mobilní držák, cestovní taštička zdarma Dopravné zdarma 3 letá...

Vaše cena: 19 980,00 Kč

Biolampa Biostimul BS 550

Biolampa Biostimul BS 550

Fototerapeutický přístroj pro velkoplošnou terapii červeným polarizovaným světlem metodou...

Vaše cena: 54 369,00 Kč

Biolampa Biostimul BS 501

Biolampa Biostimul BS 501

Je profesionální verze produktové řady systémů světelné terapie společnosti Biotherapy, která...

Vaše cena: 216 380,00 Kč

Biolampa BioBeam nebo Biostimul?

Rozhodujete se koupit biolampu? Doporučujeme si důkladně promyslet, zda biolampu chcete jen pro konkrétní léčbu (léčbu obdobných problémů) nebo zda chcete aby vaše biolampa uměla léčit široké spektrum zdravotních obtíží. Například máte-li problémy s kolenem, byla by pro Vás vhodná  biolampa BioBeam 940  nebo Biostimul BS 103 (případně ještě lepší Biostimul BS 303). Biolampu BioBeam 940 pořídíte o něco levněji než Biostimul a vyřeší Váš problém s kolenem (případně jiné problémy pohybového aparátu), ale budete-li investovat o trochu více do biolampy Biostimul, vyřeší tato biolampa vaše problémy minimálně stejně a navíc ji můžete použít do budoucna na mnohem širší spektrum zdravotních problémů - včetně problémů kožních a problémů měkých tkání, jako jsou proleženiny, léčbu sliznic atd. Je tedy na zvážení zda neinvestovat cca o třetinu více a mít do budoucna biolampu, která se bude hodit i na mnohem širší spektrum zdravotních obtíží.

 

Biolampa nejen pro lidi

Již známe mnoho případů, kdy biolampa pomohla nejen člověku, ale také jeho čtyřnohému mazlíčkovi. Účinky biolampy na vašeho pejska jsou velice podobné. Neváhejte proto používat Vaší biolampu také k léčbě vašeho mazlíčka. Biolampa je ve veterinární praxi používána stále častěji s vynikajícími účinky. Biolampa velice účinně pomůže vašemu pejskovi při léčbě klobů nebo kožních onemocnění.

 

Biolampa a její princip

Historie Biolampy

Příznivé a hojivé účinky světla biolampy byly využívány už ve starověku. Dnes je chápeme jako naprosto přirozenou věc a "Solux" nebo "horské slunce", jehož obdoba je biolampa, patří už ke standardnímu vybavení nejen v ordinacích a na rehabilitačních pracovištích, ale najdeme je i v celé řadě domácností.

 

Technologie Biolampy

Biolampy generují, podobně jako je tomu u ozařovacích laserů, polarizované záření. Na rozdíl od monochromatického světla laseru je však záření biolampy polychromatické, to znamená, že biolampay svítí v široké oblasti spektra. Aby byly ze světla biolampy vyloučeny i ty nejmenší eventuální škodlivé prvky, je z něho odfiltrována ultrafialová složka. Tím jsou vyloučeny potenciální vedlejší negativní účinky biolampy i při opakovaném častém použití. Spektrální vyzařovací průběh biostimulačního světla biolampy sahá od 430 nm přes viditelnou část spektra až k neviditelnému záření blízké infračervené části spektra do 2.800 nm. Světlo biolampy působí jednak povrchově, ale proniká i do tkáně do hloubky zhruba 1 - 2,5 cm.

 

Jak působí biolampa na organismus

Při používání biolampy dochází k tzv. biostimulačnímu efektu. Pod tímto výrazem se rozumí jednak spuštění a podnícení již probíhajících řídících pochodů na úrovni samotných buněk ve tkáni, jednak zpomalení chorobných a degenerativních procesů v těchto buňkách. Lineárně polarizované světlo biolampy působí na molekulární strukturu buněčných membrán a mitochondriálního aparátu, čímž se urychlují metabolické pochody bez hromadění odpadních látek, podnítí se tvorba potřebných buněčných působků (opioidů, prostaglandinů, neurotransmiterů aj.), a naopak biolampy utlumí tvorbu látek provázejících chorobné stavy. Dále lze pozorovat používáním biolampy zvýšení aktivity makrofágů nezbytných pro úspěšné hojení ran, stejně jako podnícení činnosti fibroblastů, které jsou základem pro hojivé pochody kožních štěpů a jizev.

 

Biolampa zjednodušeně

Špičková biolampa je složitý elektronický přístroj využívající patentovanou technologii ověřenou řadou klinických testů. Pokud princip biolampy hodně zjednodušíme, můžeme říci, že biolampa vysílá paprsek, který prochází tkání a dopadá na buňku. Takovýto paprsek buňku "podráždí", čímž v ní vyvolá zpětnou reakci. Buňka zareaguje tak, že zrychlí svůj metabolismus a začne více a lépe provádět svou činnost. Tím biolampa stimuluje celou tkáň k rychlejší přirozené regeneraci. Biolampa tak vyvolá a zrychlí to, co umí každý organismus, tedy léčit sám sebe.

 

Biolampa - oblasti použití

Nejpřirozenějšími oblastmi pro použití biostimulačního světla, kde má biolampa  vysoce efektivní účinnost jsou zejména dermatologie a kosmetika, dále pak je nasazení biolampy vhodné v ortopedii, chirurgii, rehabilitačním a sportovním lékařství. Rozsah možných použití biolampy se neustále rozšiřuje a je obohacován o nové a nové konkrétní zkušenosti i ze stomatologie, pediatrie a všeobecného lékařství. Získané výsledky se shodují v tom, že biostimulační světlo biolampy přináší žádaný efekt a je prospěšným prostředkem pro léčbu i rehabilitaci.

 

Biolampa - Dermatologie

V dermatologii byly potvrzeny pozitivní výsledky použití biolampy při léčbě ložiskových ekzémů, dětských atopických ekzémů, acne vulgaris, dermatitid a neurodermitid. Také u herpes genitalis, herpes simplex a herpes zoster lze biolampy označit za neocenitelný a velmi účinný prostředek léčby. Zkušenosti například ukazují, že pravidelné použití biostimulačního světla biolampy vede ke kompletní epitelizaci i několik let starých bércových vředů, u nichž běžná terapie zcela selhávala.

 

Biolampa - Chirurgie

Velmi dobrých výsledků při použití biolampy bylo dosaženo při aplikaci na hojení pooperačních jizev, ale biolampa působí i na staré jizvy, včetně keloidních. Nasazením biolampy dochází k výraznému urychlení hojivých procesů. Pozitivní účinek je patrný také při léčbě popálenin, diabetických gangrén, dekubitů, píštělí apod.

 

Biolampa - Ortopedie a rehabilitace

Biostimulace pomocí světla biolampy přispívá ke zmírnění bolestí v oblasti šíje a páteře a stejně tak biolampa pomáhá při úrazech i chronických poruchách pohybového aparátu a biolampa dovoluje i snížení dávek analgetik. Významnou pomoc představují biolampy při léčení otoků a reflexních změn, stejně tak jako proleženin u dlouhodobě hospitalizovaných pacientů.

 

Biolampa ve stomatologii

Ve stomatologii se biolampa s úspěchem používá k snížení bolestivosti a potlačení zánětlivých procesů v ústní dutině, například při hojení ran po extrakci, při preparaci a broušení, u alveolitid aj. Biolampa ye používá i na léčbu aftů, herpetických onemocnění, otlaků od snímacích protéz a při podobných indikacích.
Pediatrie

Neinvazivní, nekomplikovaná a nebolestivá léčba biolampou představuje neocenitelnou výhodu v praxi dětských lékařů.

 

Kosmetika

V kosmetice se biolampa doporučuje zejména pro významné regenerační účinky u stárnoucí pleti či u pleti, která je vystavena nepříznivým účinkům. Jsou popisovány zkušenosti s odstraněním vrásek biolampou nebo zpomalováním jejich tvorby a také konkrétní výsledky, kterých bylo dosaženo s biolampou při aplikaci na pleť a vrásky v okolí očí, bradavice, drobná poranění ap.

 

Biolampa používají

Sanatoria, LDN nemocnice pro dlouhodobě nemocné, fitcentra, domovy pro seniory, rehabilitační zařízení, vrcholoví sportovci, zubní i veterinární ordinace.

 

Klinickými testy bylo doloženo, že léčba biolampou významně snižuje bolesti spojené s chronickým zánětem šlachy a artritidou páteře. Pacienti s degenerativním onemocněním kolena a měknutím chrupavky pately dosáhli významného zlepšení, pokud jde o bolest, energii, schopnost zdolat schody a snášení chůze je biolampa to pravé pro Vás.

 

Fototerapie

Fototerapie je oblast medicíny, kde jsou pacienti léčeni světelnými paprsky. Někdy se při fototerapii využívá sluneční světlo. Světelný zdroj biolampy který má zvláštní léčebné vlastnosti, je příkladem světelného zdroje, který se v přírodě nevyskytuje. Biolampa používá úzkopásmové infračervené světlo ke zmírňování příznačných bolesti kloubů při revmatických a artritických stavech, například bolesti zad či kolena. Tento světelný zdroj biolampy má zvláštní vlastnosti, které urychlují přirozený proces hojení, což má za následek méně lékařských zákroků a léků.

Vyhledávání

Linka biolampa: 776 570 966

Rádi Vám poradíme s výběrem biolampy na Vaše obtíže.

DOPRAVNÉ ZDARMA + 3 LETÁ ZARUČNÍ DOBA

Biolampu doručíme do 2.dne

Biolampa objednaná do 13h je odeslána ještě týž den a následující pracovní den máte biolampu doma.

Proč koupit biolampu zde?

 • levněji biolampu nekoupíte!
 • u biolamp s akcí dostanete dárek
 • s výběrem biolampy Vám poradíme
 • zajistíme rychlí servis
 • Biolampu máte 2.den doma

Rychle vybrat Biolampu

 Biolampa Biostimul BS 103 

Biolampa Biostimul BS 103 pomáhá proti širokému spektru obtíží jako při potížích pohybového ústrojí, kožních obtíží stomatologických gynekologických obtížích apod.

Biolampa Biostimul BS 303

Pomáhá řešit problémy jako biolampa Biostimul 103, avšak model 303 pracuje na vyšší frekvenci (100Hz), což zintenzivňuje léčbu. Díky vestavěným akumulátorům umožňuje použití i bez dosahu el. sítě až po několik hodin. Je na „vše“ lepší i než biolampy biobeam

Biolampa BioBeam 940

Tato biolampa řeší problémy pohybového apárátu, kloubů, revmatismu, bolesti páteře, artrózy apod.

Biolampa BioBeam 660

Účinně pomáhá léčit vyrážky, ekzémy, lupenku, zmírňuje jizvy apod.

Biolampa BioBeam Acne

Biolampa BioBeam Acne napomáhá v boji proti akné

Výhody Biolampy

 • Prokazatelně účinná fototerapeutická biolampa
 • Mnohaletá osvědčená celosvětová působnost
 • Rychlé a jasně patrné výsledky léčby
 • Kontinuální a pulsní režim biolampy
 • Ergonomický design
 • Malá přenosná biolampa s jednoduchou obsluhou
 • Dlouhý napájecí kabel
 • Bezbolestná léčba
 • Léčba bez vedlejších negativních účinků a bez pocitu horka během léčby biolampou
 • Snížení spotřeby léků díky používání biolampy
 • Tělový popruh (držák) se suchým zipem dodávaný s biolampou
 • Dlouhá životnost biolampy více jak 10.000 hodin (nízké provozní náklady)
 • Nízká spotřeba elektrické energie
 • Biolampa najde uplatnění u každého člena domácnosti

Biolampa Biostimul na Slovensko

Pro naše slovenské zákazníky je nyní  biolampa  Biostimul výrazně dostupněší než dříve. Díky zastoupení na Slovenském trhu je biolampa Biostimul distribuována  na slovenském území přímo ze Slovenska. Každá objednaná biolampa Biostimul v našem e-shopu bude na Slovensko doručena dopravou zdarma jako po ČR. Každá biolampa Biostimul bude mít také veškeré návody pro slovesnký trh ve slovenštině.

Biolampa a její používání

Biolampy se po připojení do zdroje spustí vypínačem v rukojeti přístroje. Ozařování se provádí ze vzdálenosti asi 6 cm od suché a čisté tkáně, aby dopadající světlo biolampy vytvářelo kruhovou stopu a jen mírně hřálo. Doporučovaná terapie biolampou je 2 - 3 minuty několikrát denně po dobu 3 - 15 dnů. Při ozařování větších celků se postupně biolampou svítí na jednotlivé části po doporučenou dobu a tudíž celková doba ozáření biolampou může být delší.

Kontraindikace při používání biolampy se udávají při přímém ozáření štítné žlázy a oblasti kardiostimulátoru. Nedoporučuje se svítit bolampy přímo do očí, ale při použití na obličej stačí oči přivřít nebo zastínit (např. vatovými tampóny). Těhotné ženy by se měly před zahájením terapie biolampy poradit s lékařem. Biolampa se nedoporučuje používat při závažných cévních onemocněních, jakož i u metabolických poruch, kde dochází k fotosenzibilaci kůže. V těchto případech by se biolampa měla používat jen po konzultaci s lékařem nebo odborným terapeutem. U osob s diagnózou epilepsie by neměl být aplikován frekvenční režim terapie biolampy.

Boj proti akné a biolampa

Jednu z nejčastějších dermatóz představuje akné. Postihuje tváře, čelo, ramena, záda a hruď. Nehezký vzhled pokožky s akné působí na pacienta depresivně a způsobuje tím často i psychické problémy. Akné zůstává do dnešního dne terapeutickým problémem jak pro kosmetičku, tak i pro lékaře.

Akné je chronické zánětlivé onemocnění, které multifaktoriálně poškozuje pilosebaceózní jednotku. Vzniká hyperkeratinizace a obstrukce sebaceózních folikulů. Zvýšená hladina androgenů stimuluje vzestup produkce mazu a zmnožení bakteriální flóry, hlavně propionibacterium acnes, které následně způsobují zánětlivé projevy akné.

Ke klinickému obrazu akné patří primárně komedo, sekundárně papuly, papulocysty, cysty, abscesy, konglobáty a indurace.

Klasifikace akné se provádí podle rozsahu postižení. Pro kosmetickou praxi je vhodné dělení na akné primární, bez zánětlivých projevů, a akné sekundární, se zánětlivými projevy, dále také na akné povrchní a hluboké. Strategie léčby a prognóza onemocnění se stanoví podle rozsahu postižení. Platí zásada, že s léčením je nutno začít co nejdříve, a to i v těch případech, kdy rozsah a klinické příznaky jsou zdánlivě malé. Komplikace a progresi onemocnění akné je totiž možno jen obtížně předvídat.

K léčbě akné se má přistupovat komplexně a má se využít všech diagnostických možností k individuálnímu stanovení vhodného postupu. Léčení akné vyžaduje dobrou spolupráci ošetřovaného, dodržování dietního a hygienického režimu a pravidelné a důkladné ošetřování a čištění pleti i v domácí péči.

Racionální léčba akné je zaměřena na převládající faktor. Toto v praxi znamená snahu o snížení tvorby komedonů, potlačení tvorby mazu, příznivé ovlivnění bakteriální flóry a urychlení hojení. Léčbu je možno dělit na pouze externí a na léčbu externě-interní s využíváním antibiotik, hormonální terapie, kortikosteroidů, retinoidů atp. (3, 4, 5).

Mimořádně důležité místo v léčbě akné má pravidelné mechanické čištění postižených míst pokožky. Důkladné a šetrné čištění na odborné úrovni je základním předpokladem účinné léčby akné. (Redakce: m.j. hluboké čištění pleti pomocí laserové masky - viz Laser Partner Clinixperience č. 33).

Při hlubších formách akné se strategie léčby mění tím, že při nezměněné léčbě externíse přistupuje k léčbě interní, která spočívá v dlouhodobém podávání antibiotik, hormonálních léků, kortikoidů apod. U těchto případů je nutné pravidelné sledování klinických i laboratorních hodnot pro nebezpečí vedlejších účinků těchto léků na organismus.

Hlavní snahou u léčby akné je vždy použít podle možnosti všechny neinvazivní postupy k léčení postižené pokožky a k jejímu udržení v dobré kondici. K nim patří zejména světloléčba a své zkušenosti s využíváním Biolampy nyní popíši.

Biolampa v kosmetice

V kosmetice biolampa úspěšně využívá svého regeneračního a protizánětlivého efektu.Biolampa je tak v poslední době stále častěji využívána v mnoha kosmetických salónech především k regeneraci pleti po kosmetických ošetřeních jako je peeling, hloubkové čištění pleti, lymfatické drenáže nebo depilace. Také k vyhlazení vrásek a ke zpomalení procesu stárnutí pleti je často biolampa využívána.